Başa Dön

Ersağ Çam Kabuğu Ekstraktlı Krem 100 ml

Bakım Ürünleri

Çam Kabuğu Ekstratlı Krem içeriğinde çam kabuğu ekstraktı bulunmaktadır.

Ürün Kodu 378
Üye Fiyatı 228,80 TL
Satış Fiyatı 286,01 TL

286,01 TL
Ersağ Çam Kabuğu Ekstraktlı Krem 100 ml

1) Cilt yaşlanmasının ana nedeninin; UVB ve UVA ışınlarından kaynaklı foto hasarlardan oluştuğu bilinmektedir. Bu nedenle, ince kırışıklardan cilt üzerinde oluşabilecek Enfeksiyonel hastalıklara kadar cilt sağlığının ilk yolunun güneşten gelen zararlı ışıklardan korunması olduğu sık sık ifade edilmektedir.


2) Cilt üzerinde foto (ışık) ışık hasarı aşama aşama şu zararları verebilir;

*İlk önce cildin ölü tabakası olarak ifade edilen kalın koruyucu tabakayı inceltebilir

*ikinci olarak cilt hücrelerinde oksidatif stres oluşturarak hücrelerin hızlıca yok olmasını sağlayabilir

*Cilt hücrelerinin hızlıca yok olmaya başlaması Enfeksiyonel hastalıkların ortaya çıkmasına neden olabilir (egzama, Atopik dermatit hastalıklar vb.)

*Cilt üzerinde oksidatif stres artmasından dolayı genç bir cildin yapıtaşları olan kolajen ve elastin proteinlerin sayısını azaltabilir.

*Cildin rengini veren melanin pigment dengesini bozabilir.


3) ÇAM KABUĞU içerisinde yüksek miktarda Flavonoid sınıfında yer alan Antosiyanin etken maddelerine sahiptir. Ve içeriğinde en çok dikkat çeken etken madde de “FLAVANGENOL” dir.


4) Çam kabuğu etken maddeleri sayesinde, cilt üzerinde oksidatif stresi azaltır. Böylece cilt hücrelerinin ve proteinleri yıkımına neden olan enzim sistemlerinin önüne geçilmesine yardımcı olur. Bu da en büyük anti-aging etkisi olarak tanımlanır.


5) Antioksidan etkinliği yüksek olan C ve E vitaminleri cilt sağlığı için kullanılan moleküller arasındadır, çam kabuğu ile karşılaştırmalı yapılan çalışmalarda bu vitaminlerin önüne geçtiği gözlemlenmiştir.


6) 60 yaş üzeri 112 bayan üzerinde yapılan çalışmada cilt üzerinde lekelenme, cilt çukurları olarak ifade edilen cilt bozuklukluları, kalın-ince çizgiler, cilt kuruluğu üzerine klinik analizler yapılmıştır. Çam kabuğunu 12 hafta ve 24 hafta kullanımlar üzerinde yapılan çalışmalarda 24 hafta kullanımında ilk fark edilen değişiklik cilt lekelerinin azalması ve cilt çukurlarında küçülme gözlemlenmesidir. Çalışmanın diğer sonuçlarında;


*%70 Oranında cilt çizgilerinde azalma

*%30 Oranında cilt kuruluğunun azalması, cildin nem dengesini tekrar sağlaması

*18 hafta sonrasında güneşe bağlı lekelenmelerde anlamlı derecede düzelme gözlemlenmiştir.


7) Çam kabuğu ile ilgili 2012 yılında yapılan diğer bir çalışmada günde 75 mg kullanımında, 6 hafta sonrasında cildin su tutma kapasitesini %8 oranında arttırdığı görülürken, bayanlarda kuru cilt probleminde iyi yönde %21 artış gözlemlenirken, cilt elastikiyetini arttırdığı gözlemlenmiştir.


8) Diğer yapılan bir çalışmada, çam kabuğunun 8 hafta kullanımdan sonra cilt ödemleri üzerine etkileri incelenmiştir, hücreler arası sıvıyı %64 oranında azalttığı görülürken, cilt üzerinde ödemlerinde engellenmesinde olumlu olduğu gözlemlenmiştir.


9) Ayrıca, çam kabuğu dolaşım sistemini desteklemesi, vücudun en büyük ağını oluşturan kılcal damarlarda kanın dengeli dolaşmasını sağlayarak varis gibi dolaşım problemlerinin önüne geçilmesine ve saç foliküllerinin beslenmesine ve oluşmasına yardımcı olur.


Referans:

*Marini A, Grether-Beck S, Jaenicke T, et al. Pycnogenol® effects on skin elasticity and hydration coincide with increased gene expressions of collagen type I and hyaluronic acid synthase in women. Skin Pharmacol Physiol. 2012;25(2):86-92.

* Minao Furumura, Noriko Sato, Nobutaka Kusaba, Kinya Takagaki, Juichiro Nakayama, Clinical Interventions in Aging 2012:7 275–286.

Not:Çam Kabuğu Ekstratlı Krem içeriğinde çam kabuğu ekstraktı bulunmaktadır.,

Ersağ Üyelik ve Kazanç Sistemi

İsterseniz Ersağ'a ücretsiz üye olarak, ürünleri %25'e varan indirimle alabilir. İsterseniz de network kazanç sisteminden yararlanarak ek gelir oluşturup, ev ekonomisine katkıda bulunabilirsiniz. Hatta ekibinizi büyüterek tamamen işinizi ücretsiz kurabilirsiniz.

Benzer Ürünler