Başa Dön

Ersağ Vişne Çekirdeği Yağı

Bitkisel Yağlar

Vişne çekirdeğinin yağı A, B VE C vitamini bakımından oldukça zengin olmakla beraber oleik ve linoleik asitler gibi değerli bileşenler içermektedir.

Ürün Kodu 381
Üye Fiyatı 172,00 TL
Satış Fiyatı 214,99 TL

214,99 TL
Ersağ Vişne Çekirdeği Yağı

Doğal bir yumuşatıcı olan yüksek antioksidanlar içerir.


Yapılan araştırmalar, bu yağdaki antosiyaninlerin, tümör oluşumuna karşı ümit verici sonuçlar verdiğini kanıtlamıştır.


Vişne çekirdeği yağı içerisinde bulunan quercetin sayesinde kardiyovasküler sistemin bozulmasına yol açan oksidatif stresi azaltarak kan basıncını düşürmeye ve kolesterol seviyesini dengelenmesinde de olumlu etkiler göstermiştir. Bu sayede de kalp sağlığını korur.


Anti-enflamatuar (iltihabın engellenmesi) özelliği sayesinde fiziksel aktivitelerden kaynaklanan kas ağrısı ve vücut sertliği gibi semptomların azaltılmasına yardımcıdır. Ağrıyan bölgelere masaj yoluyla da uygulaması gerçekleştirilebilir.


Diüretik etkisi sayesinde vücutta biriken ürik asidin azalmasını sağlayarak böbrek hastalıklarını da engellemeye yardımcı olurken idrar söktürücü özelliği de mevcuttur.


İçeriğindeki quersetin ve antisiyoninler sayesinde, oksidatif stresi azaltarak bazı nörolojik hastalıkların (Alzheimer, Parkinson ve Demans gibi) önlenmesine yardımcı olmaktadır.


Melatonin hormonunun düzenli salgılanmasını destekleyerek uyku kalitesini arttırmaya yardımcıdır.


Vişne çekirdeği yağı düzenli olarak günde bir defa kullanıldığı zaman, midede tokluk hissi vermeye yardımcıdır ve kilo kontrollerine destektir.


Vişne çekirdeği yağı cilt üzerindeki ölü derileri temizleyerek hücrelerin yenilenmesine katkı sağlar. Bu sayede cilt üzerinde bulunan sivilce, leke ve aknelerin yok olmasına yardımcı olmaktadır.


Potasyum içeriğinin yüksek olması özellikle beyin sağlığında ön plana çıkarken, B17 Vitamin açısından zengin olması anti- tümör etkinliğini arttırmaya yardımcıdır.


Kullanımı : Harici (Cilt) ve Dahili (ağız yoluyla) kullanıma uygun olan vişne çekirdeği yağı Sabit yağ grubunda yer almaktadır. Cilt üzerinde; yeterli miktarda sorunlu bölgelere masaj yapılarak tercihen uygulanabilir. İçilerek yapılan kullanımında ise; günde 3-4 damla vişne çekirdeği yağı tercihen kullanılabilir.


Günde 1 kez cilt üzerine sürülerek uygulanır.

Not:Gün ışığı görmeyen, serin ortamda, ağzı kapalı şekilde muhafaza ediniz. Çocuklardan uzak tutunuz.

Ersağ Üyelik ve Kazanç Sistemi

İsterseniz Ersağ'a ücretsiz üye olarak, ürünleri %25'e varan indirimle alabilir. İsterseniz de network kazanç sisteminden yararlanarak ek gelir oluşturup, ev ekonomisine katkıda bulunabilirsiniz. Hatta ekibinizi büyüterek tamamen işinizi ücretsiz kurabilirsiniz.

Benzer Ürünler